Konsept

İlk olarak 1999 yılında Kadıköy'de hizmet vermeye başlayan Happy Moon’s, konuklarını kendi evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak, kaliteli ve taze ürünleri, hijyen kurallarına uyarak, en kısa zamanda en lezzetli halleriyle ulaşılabilir lüks kavramını restoran ve kafe işletmeciliğine uygulayarak dünya markası olma misyonuyla yolla çıkmıştır.

Bu gelişimi sağlamak için ise yenilikçi yaklaşımıyla konukseverlik, kalite ve tazelik, hijyen, iş güvenliği, en kısa süre de servis, lezzet, ulaşılabilir fiyat gibi konuları temel değer olarak belirlemiştir.

Eklektik bir menü yapısına sahip olan Happy Moon’s Cafe Türk, İtalyan, Meksika, Amerika ve lokal lezzetlerinden oluşan menümüz 200’ün üzerinde çeşide sahip “7/24 ve 08:00’den 24:00’e kadar işleyen bir yapımız vardır. Şubelerimiz, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra insanların gelip kahvelerini içebilecekleri, 20’nin üzerinde günlük üretilen pastalardan yiyip iyi vakit geçirebilecekleri ev ve iş yeri dışında üçüncü bir adrestir. Bugün itibariyle 18 şube sayısına ulaşarak 2015 yıllından bu yana şube sayısında %320 artış göstererek yılda ortalama 5 milyon kişiye ürünlerini lezzet tutkunlarıyla buluşturmaya devam etmektedir.

Büyüme ve gelişme yönünde hızlı bir ivme gösteren Happy Moon's önümüzdeki orta dönemli büyüme planında şube sayını yurt içinde 30 adete ulaşmayı hedeflemektedir. Yurtdışı da ise Suudi Arabistan’ın en büyük AVM ve Perakende şirketlerinden bir olan AL HOKAİR Grup’la 5 yıl içinde 20 şube açılması yönelik anlaşma yapmıştır. İlk iki şubesini Riyad açmayı planlamaktadır. Dubai, Katar İran ve Türkiye Cumhuriyetleri de 2018 büyüme planları içerisindedir.

2016 yıllında iş yapış biçiminde de farklı bir yapılanmaya giden Happy Moon’s daha önce Honda Türkiye AŞ’nin satış sonrası, satış pazarlama, bayi geliştirme, üretim planlama ve İK- finans bölümlerinde yöneticilik ve genel müdür yardımcılığı yapmış daha sonra FF Steel, Demir Çelik Ltd.co şirketinde genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmuş Kadir Kutluay’ı kadrosuna katarak kurumsal alt yapı çalışmalarını başlatmıştır.